Kantoni Crépy-en-Valois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Crépy-en-Valois
Canton de Crépy-en-Valois
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Senlis
Kryeqëndra Crépy-en-Valois
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 238,25 km2
Popullsia 29.887 banorë 2007
Dendësia 125,44 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6012
Kantoni Crépy-en-Valois – harta_foto

Kantoni Crépy-en-Valois (frëngjisht: Canton de Crépy-en-Valois) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Crépy-en-Valois. Ka sipërfaqe 238.25km2 dhe popullsi 29887 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Crépy-en-Valois aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]