Kantoni Songeons

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Songeons
Canton de Songeons
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Beauvais
Kryeqëndra Songeons
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 197,5 km2
Popullsia 7.102 banorë 2007
Dendësia 35,96 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6035

Kantoni Songeons (frëngjisht: Canton de Songeons) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Songeons. Ka sipërfaqe 197.5km2 dhe popullsi 7102 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Songeons aktualisht përbëhet nga 28 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]