Kantoni Senlis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Senlis
Canton de Senlis
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Senlis
Kryeqëndra Senlis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 184,06 km2
Popullsia 32.899 banorë 2007
Dendësia 178,74 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6034
Kantoni Senlis – harta_foto

Kantoni Senlis (frëngjisht: Canton de Senlis) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Senlis. Ka sipërfaqe 184.06km2 dhe popullsi 32899 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Senlis aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]