Kantoni Nanteuil-le-Haudouin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nanteuil-le-Haudouin
Canton de Nanteuil-le-Haudouin
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Senlis
Kryeqëndra Nanteuil-le-Haudouin
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 248,21 km2
Popullsia 17.567 banorë 2007
Dendësia 70,77 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6025
Kantoni Nanteuil-le-Haudouin – harta_foto

Kantoni Nanteuil-le-Haudouin (frëngjisht: Canton de Nanteuil-le-Haudouin) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nanteuil-le-Haudouin. Ka sipërfaqe 248.21km2 dhe popullsi 17567 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nanteuil-le-Haudouin aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean-Paul Douet

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]