Kantoni Nivillers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Nivillers
Canton de Nivillers
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Beauvais
Kryeqëndra Nivillers
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 185,14 km2
Popullsia 16.335 banorë 2007
Dendësia 88,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6027

Kantoni Nivillers (frëngjisht: Canton de Nivillers) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Nivillers. Ka sipërfaqe 185.14km2 dhe popullsi 16335 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Nivillers aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Yves Rome

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]