Kantoni Estrées-Saint-Denis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Estrées-Saint-Denis
Canton d'Estrées-Saint-Denis
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Compiègne
Kryeqëndra Estrées-Saint-Denis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 133,05 km2
Popullsia 15.446 banorë 2007
Dendësia 116,09 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6014
Kantoni Estrées-Saint-Denis – harta_foto

Kantoni Estrées-Saint-Denis (frëngjisht: Canton d'Estrées-Saint-Denis) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Estrées-Saint-Denis. Ka sipërfaqe 133.05km2 dhe popullsi 15446 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Estrées-Saint-Denis aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]