Kantoni Ribécourt-Dreslincourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ribécourt-Dreslincourt
Canton de Ribécourt-Dreslincourt
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Compiègne
Kryeqëndra Ribécourt-Dreslincourt
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 133,42 km2
Popullsia 23.952 banorë 2007
Dendësia 179,52 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6032
Kantoni Ribécourt-Dreslincourt – harta_foto

Kantoni Ribécourt-Dreslincourt (frëngjisht: Canton de Ribécourt-Dreslincourt) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ribécourt-Dreslincourt. Ka sipërfaqe 133.42km2 dhe popullsi 23952 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ribécourt-Dreslincourt aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Hélène Balitout

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]