Kantoni Guiscard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Guiscard
Canton de Guiscard
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Compiègne
Kryeqëndra Guiscard
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 124,89 km2
Popullsia 7.367 banorë 2007
Dendësia 58,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6018
Kantoni Guiscard – harta_foto

Kantoni Guiscard (frëngjisht: Canton de Guiscard) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Guiscard. Ka sipërfaqe 124.89km2 dhe popullsi 7367 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Guiscard aktualisht përbëhet nga 20 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Thibaut Delavenne

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]