Kantoni Breteuil (Oise)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Breteuil (Oise)
Canton de Breteuil
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Clermont
Kryeqëndra Breteuil
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 173,27 km2
Popullsia 11.376 banorë 2007
Dendësia 65,65 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6006

Kantoni Breteuil (Oise) (frëngjisht: Canton de Breteuil (Oise)) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Breteuil. Ka sipërfaqe 173.27km2 dhe popullsi 11376 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Breteuil (Oise) aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]