Jump to content

Kantoni Beauvais-Sud-Ouest

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Beauvais-Sud-Ouest
kanton
Popullsia
 • Gjithsej23.655

Kantoni Beauvais-Sud-Ouest (frëngjisht: Canton de Beauvais-Sud-Ouest) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Beauvais. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 23655 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Beauvais-Sud-Ouest aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Sylvie Houssin

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]