Kantoni Compiègne-Sud-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Compiègne-Sud-Est
Canton de Compiègne-Sud-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Compiègne
Kryeqëndra Compiègne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 16.911 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6037
Kantoni Compiègne-Sud-Est – harta_foto

Kantoni Compiègne-Sud-Est (frëngjisht: Canton de Compiègne-Sud-Est) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Compiègne. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 16911 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Compiègne-Sud-Est aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]