Lista e futbollistëve shqiptarë në diasporë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Kjo listë përmban shqiptarët të cilët luajnë për ekipe jashtë trojeve shqiptare.

Nga Shqipëria (FSHF)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjermani[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Greqi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Italia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shtete tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga Kosova (FFK)[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Zvicër[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]