Përdoruesi:Roboti Tung/Detyra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: [[{{{emri}}} (kthjellim)]]
{{{emri}}}
{{{emri-az}}}
—  Rajon (Qark)  —
Administrimi
Shteti Azerbajxhani Azerbajxhani
Nënndarja 1 [[{{{rajoni-ekonomik}}}]]
Kryeqëndra {{{kryeqendra}}}
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja {{{siperfaqja}}} km2
Popullsia {{{popullsia}}} banorë Përllogaritje e vitit 2011
Dendësia Gabim shprehjeje: Karakater pikësimi i panjohur "{" banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
[[File:{{{emri}}} Rayon.png|260x250px|center|{{{emri}}} – harta_foto]]

{{{emri}}} (Gjuha azere: {{{emri-az}}}) është një rajon (qark) pjesë e rajonit ekonomik {{{rajoni-ekonomik}}} në Azerbajxhan. {{{shenime}}}. Sipas regjistrimeve të vitit 2011 përllogaritet se rajoni ka një popullsi prej {{{popullsia}}} banorësh. Sipërfaqja e rajonit është {{{siperfaqja}}} km².[1] {{{kryeqendra}}} është kryeqëndra e rajonit.

Referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[[az:{{{emri-az}}}]] [[en:{{{emri}}} Rayon]]