Carralluka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carrallukë
Qarralug
Fshat
Vendndodhja
Carrallukë is located in Kosova
Carrallukë
Carrallukë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Malishevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Llapushë
Lartësia 565 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 30′ 46″ Veri

20° 46′ 9″ Lindje

Carrallukë është një vendbanim në komunën e Malishevës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Qarralug.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]