Kantoni Amiens-5-Sud-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Amiens-5-Sud-Est
Canton d'Amiens-5
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Amiens
Kryeqëndra Amiens
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8042
Kantoni Amiens-5-Sud-Est – harta_foto

Kantoni Amiens-5-Sud-Est (frëngjisht: Canton d'Amiens-5-Sud-Est) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Amiens. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Amiens-5-Sud-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

  • 2011-2014 - Brigitte Fouré

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]