Kantoni Amiens 1er (Ouest)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Kantoni Amiens 1er (Ouest)
Canton d'Amiens-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Amiens
Kryeqëndra Amiens
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8007
Kantoni Amiens 1er (Ouest) – harta_foto

Kantoni Amiens 1er (Ouest) (frëngjisht: Canton d'Amiens 1er (Ouest)) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Amiens. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Amiens 1er (Ouest) aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

  • 2008-2014 - Claude CHAIDRON

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]