Kantoni Amiens 3e (Nord-Est)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Amiens 3e (Nord-Est)
Canton d'Amiens-3
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Somme
Arrondissement Amiens
Kryeqëndra Amiens
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8009
Kantoni Amiens 3e (Nord-Est) – harta_foto

Kantoni Amiens 3e (Nord-Est) (frëngjisht: Canton d'Amiens 3e (Nord-Est)) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Amiens. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Amiens 3e (Nord-Est) aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

  • 2008-2014 - Sarah Thuilliez

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]