Jump to content

Kantoni Amiens 8e (Nord)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Amiens 8e (Nord)
kanton

Kantoni Amiens 8e (Nord) (frëngjisht: Canton d'Amiens 8e (Nord)) është një kantondepartamentin Somme, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Amiens. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Amiens 8e (Nord) aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • 2004-2011 - Francis Lec

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]