Kantoni Clermont (Oise)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Clermont (Oise)
Canton de Clermont
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Arrondissement Clermont
Kryeqëndra Clermont
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 212,18 km2
Popullsia 29.791 banorë 2007
Dendësia 140,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 6008
Kantoni Clermont (Oise) – harta_foto

Kantoni Clermont (Oise) (frëngjisht: Canton de Clermont (Oise)) është një kantondepartamentin Oise, rajonin PicardieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Clermont. Ka sipërfaqe 212.18km2 dhe popullsi 29791 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Clermont (Oise) aktualisht përbëhet nga 24 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]