Kantoni Le Petit-Quevilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Petit-Quevilly
Canton du Petit-Quevilly
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Rouen
Kryeqëndra Le Petit-Quevilly
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 4,35 km2
Popullsia 22.332 banorë 1999
Dendësia 5.133,79 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7667

Kantoni Le Petit-Quevilly (frëngjisht: Canton du Petit-Quevilly) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Petit-Quevilly. Ka sipërfaqe 4.35km2 dhe popullsi 22332 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Petit-Quevilly aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Frédéric Sanchez

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]