Kantoni Ourville-en-Caux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Ourville-en-Caux
Canton d'Ourville-en-Caux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Le Havre
Kryeqëndra Ourville-en-Caux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 91,68 km2
Popullsia 4.568 banorë 1999
Dendësia 49,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7640

Kantoni Ourville-en-Caux (frëngjisht: Canton d'Ourville-en-Caux) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Ourville-en-Caux. Ka sipërfaqe 91.68km2 dhe popullsi 4568 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Ourville-en-Caux aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]