Kantoni Criquetot-l'Esneval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Criquetot-l'Esneval
Canton de Criquetot-l'Esneval
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Le Havre
Kryeqëndra Criquetot-l'Esneval
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 134,96 km2
Popullsia 14.468 banorë 1999
Dendësia 107,2 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7612

Kantoni Criquetot-l'Esneval (frëngjisht: Canton de Criquetot-l'Esneval) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Criquetot-l'Esneval. Ka sipërfaqe 134.96km2 dhe popullsi 14468 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Criquetot-l'Esneval aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]