Kantoni Le Havre-7

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Le Havre-7
kanton
Popullsia
 • Gjithsej24.176

Kantoni Le Havre-7 (frëngjisht: Canton du Havre-7) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Le Havre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 24176 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Havre-7 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Komunë Popullsia Vit Sipërfaqja km² Dendësia Kodi INSEE Kodi Postar
Le Havre (pjesë) 24176 (2012) –  –  ban./km² 76351 76600

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]