Kantoni Fauville-en-Caux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fauville-en-Caux
Canton de Fauville-en-Caux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Le Havre
Kryeqëndra Fauville-en-Caux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 111,28 km2
Popullsia 8.029 banorë 1999
Dendësia 72,15 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7620

Kantoni Fauville-en-Caux (frëngjisht: Canton de Fauville-en-Caux) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fauville-en-Caux. Ka sipërfaqe 111.28km2 dhe popullsi 8029 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fauville-en-Caux aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]