Kantoni Fontaine-le-Dun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Fontaine-le-Dun
Canton de Fontaine-le-Dun
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Dieppe
Kryeqëndra Fontaine-le-Dun
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 87,36 km2
Popullsia 4.888 banorë 1999
Dendësia 55,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7622

Kantoni Fontaine-le-Dun (frëngjisht: Canton de Fontaine-le-Dun) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Fontaine-le-Dun. Ka sipërfaqe 87.36km2 dhe popullsi 4888 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Fontaine-le-Dun aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]