Kantoni Sotteville-lès-Rouen-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Sotteville-lès-Rouen-Est
Canton de Sotteville-lès-Rouen-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Rouen
Kryeqëndra Sotteville-lès-Rouen
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 26.920 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7651

Kantoni Sotteville-lès-Rouen-Est (frëngjisht: Canton de Sotteville-lès-Rouen-Est) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sotteville-lès-Rouen. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 26920 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sotteville-lès-Rouen-Est aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]