Kantoni Blangy-sur-Bresle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Blangy-sur-Bresle
Canton de Blangy-sur-Bresle
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Dieppe
Kryeqëndra Blangy-sur-Bresle
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 192,34 km2
Popullsia 10.859 banorë 1999
Dendësia 56,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7605

Kantoni Blangy-sur-Bresle (frëngjisht: Canton de Blangy-sur-Bresle) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Blangy-sur-Bresle. Ka sipërfaqe 192.34km2 dhe popullsi 10859 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Blangy-sur-Bresle aktualisht përbëhet nga 19 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]