Kantoni Eu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Eu
Canton d’Eu
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Dieppe
Kryeqëndra Eu
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 191 km2
Popullsia 26.064 banorë 1999
Dendësia 136,46 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7619

Kantoni Eu (frëngjisht: Canton d'Eu) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Eu. Ka sipërfaqe 191km2 dhe popullsi 26064 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Eu aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]