Kantoni Pavilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Pavilly
kanton
Popullsia
 • Gjithsej30.428

Kantoni Pavilly (frëngjisht: Canton de Pavilly) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Pavilly. Ka sipërfaqe 175.18km2 dhe popullsi 30428 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Pavilly aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]