Kantoni Rouen-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Rouen-1
Canton de Rouen-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Rouen
Kryeqëndra Rouen
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.863 banorë 2007
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7642

Kantoni Rouen-1 (frëngjisht: Canton de Rouen-1) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Rouen. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20863 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Rouen-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]