Kantoni Bacqueville-en-Caux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bacqueville-en-Caux
Canton de Bacqueville-en-Caux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Dieppe
Kryeqëndra Bacqueville-en-Caux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 127,55 km2
Popullsia 10.375 banorë 1999
Dendësia 81,34 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7603

Kantoni Bacqueville-en-Caux (frëngjisht: Canton de Bacqueville-en-Caux) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bacqueville-en-Caux. Ka sipërfaqe 127.55km2 dhe popullsi 10375 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bacqueville-en-Caux aktualisht përbëhet nga 25 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Martial Hauguel

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]