Kantoni Bolbec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Bolbec
Canton de Bolbec
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Le Havre
Kryeqëndra Bolbec
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 126,26 km2
Popullsia 24.227 banorë 2009
Dendësia 191,88 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7606

Kantoni Bolbec (frëngjisht: Canton de Bolbec) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bolbec. Ka sipërfaqe 126.26km2 dhe popullsi 24227 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bolbec aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]