Kantoni Gonfreville-l'Orcher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Gonfreville-l'Orcher
Canton de Gonfreville-l'Orcher
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Le Havre
Kryeqëndra Gonfreville-l'Orcher
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 34,67 km2
Popullsia 20.825 banorë 1999
Dendësia 600,66 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7663

Kantoni Gonfreville-l'Orcher (frëngjisht: Canton de Gonfreville-l'Orcher) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gonfreville-l'Orcher. Ka sipërfaqe 34.67km2 dhe popullsi 20825 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gonfreville-l'Orcher aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]