Kantoni Clères

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Clères
Canton de Clères
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Rouen
Kryeqëndra Clères
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 192,57 km2
Popullsia 21.068 banorë 1999
Dendësia 109,4 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7611

Kantoni Clères (frëngjisht: Canton de Clères) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Clères. Ka sipërfaqe 192.57km2 dhe popullsi 21068 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Clères aktualisht përbëhet nga 22 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]