Kantoni Le Havre-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Havre-1
Canton du Havre-1
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Le Havre
Kryeqëndra Le Havre
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°30′V 0°07′L / 49.50°V 0.12°L / 49.50; 0.12 (Kantoni Le Havre-1)Koordinatat: 49°30′V 0°07′L / 49.50°V 0.12°L / 49.50; 0.12 (Kantoni Le Havre-1)
Lartësia 0 - 105 m (n.n.d)
Popullsia 14.782 banorë (2012)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
 •  ora verore +2
Prefiksi 0235
Kodi statistikor INSEE 7614

Kantoni Le Havre-1 (frëngjisht: Canton du Havre-1) ishte një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit ishte Le Havre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 14782 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Havre-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Komunë Popullsia Vit Sipërfaqja km² Dendësia Kodi INSEE Kodi Postar
Le Havre (pjesë) 14782 (2012) –  –  ban./km² 76351 76600

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]