Kantoni Doudeville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Doudeville
Canton de Doudeville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Rouen
Kryeqëndra Doudeville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 100,61 km2
Popullsia 7.380 banorë 1999
Dendësia 73,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7615

Kantoni Doudeville (frëngjisht: Canton de Doudeville) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Doudeville. Ka sipërfaqe 100.61km2 dhe popullsi 7380 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Doudeville aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]