Kantoni Le Havre-5

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Le Havre-5
Canton du Havre-5
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Le Havre
Kryeqëndra Le Havre
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°30′V 0°07′L / 49.5°V 0.12°L / 49.5; 0.12 (Kantoni Le Havre-5)Koordinatat: 49°30′V 0°07′L / 49.5°V 0.12°L / 49.5; 0.12 (Kantoni Le Havre-5)
Lartësia 0 - 105 m (n.n.d)
Popullsia 27.443 banorë (2012)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
 •  ora verore +2
Prefiksi 0235
Kodi statistikor INSEE 7632

Kantoni Le Havre-5 (frëngjisht: Canton du Havre-5) ishte një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit ishte Le Havre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 27443 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Le Havre-5 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Komunë Popullsia Vit Sipërfaqja km² Dendësia Kodi INSEE Kodi Postar
Le Havre (pjesë) 27443 (2012) –  –  ban./km² 76351 76600

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]