Kantoni Caudebec-lès-Elbeuf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Caudebec-lès-Elbeuf
Canton de Caudebec-lès-Elbeuf
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Rouen
Kryeqëndra Caudebec-lès-Elbeuf
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 32,96 km2
Popullsia 28.171 banorë 1999
Dendësia 854,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7661

Kantoni Caudebec-lès-Elbeuf (frëngjisht: Canton de Caudebec-lès-Elbeuf) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Caudebec-lès-Elbeuf. Ka sipërfaqe 32.96km2 dhe popullsi 28171 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Caudebec-lès-Elbeuf aktualisht përbëhet nga 6 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]