Jump to content

Kantoni Caudebec-en-Caux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Caudebec-en-Caux
kanton
Popullsia
 • Gjithsej13.048

Kantoni Caudebec-en-Caux (frëngjisht: Canton de Caudebec-en-Caux) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Caudebec-en-Caux. Ka sipërfaqe 213.47km2 dhe popullsi 13048 banorë.

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Caudebec-en-Caux aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]