Kantoni Bois-Guillaume

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bois-Guillaume
Canton de Bois-Guillaume
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Rouen
Kryeqëndra Bois-Guillaume-Bihorel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 19,56 km2
Popullsia 23.349 banorë 1999
Dendësia 1.193,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7660

Kantoni Bois-Guillaume (frëngjisht: Canton de Bois-Guillaume) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bois-Guillaume-Bihorel. Ka sipërfaqe 19.56km2 dhe popullsi 23349 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bois-Guillaume aktualisht përbëhet nga 3 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]