Kantoni Gournay-en-Bray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Gournay-en-Bray
Canton de Gournay-en-Bray
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Dieppe
Kryeqëndra Gournay-en-Bray
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 181,13 km2
Popullsia 11.952 banorë 1999
Dendësia 65,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7625

Kantoni Gournay-en-Bray (frëngjisht: Canton de Gournay-en-Bray) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Gournay-en-Bray. Ka sipërfaqe 181.13km2 dhe popullsi 11952 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Gournay-en-Bray aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]