Kantoni Le Havre-6

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Havre-6
Canton du Havre-6
—  kanton  —
Pamje nga Kantoni Le Havre-6

Sainte-Adresse.

Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Le Havre
Kryeqëndra Le Havre
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°30′23″V 0°05′00″L / 49.506389°V 0.083333°L / 49.506389; 0.083333 (Kantoni Le Havre-6)Koordinatat: 49°30′23″V 0°05′00″L / 49.506389°V 0.083333°L / 49.506389; 0.083333 (Kantoni Le Havre-6)
Lartësia 0 - 105 m (n.n.d)
Popullsia 23.733 banorë (2012)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
 •  ora verore +2
Prefiksi 0235
Kodi statistikor INSEE 7656
Vendndodhja
Kantoni Le Havre-6 – harta_foto

Kantoni Le Havre-6 (frëngjisht: Canton du Havre-6) ishte një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit ishte Le Havre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 23733 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Havre-6 aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Komunë Popullsia Vit Sipërfaqja km² Dendësia Kodi INSEE Kodi Postar
Le Havre (pjesë) 16307 (2012) –  –  ban./km² 76351 76600
Sainte-Adresse 7426 (2012) 2.26 3286 ban./km² 76552 76310

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]