Kantoni Yerville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Yerville
Canton d'Yerville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Rouen
Kryeqëndra Yerville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 127,45 km2
Popullsia 8.968 banorë 1999
Dendësia 70,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7654

Kantoni Yerville (frëngjisht: Canton d'Yerville) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Yerville. Ka sipërfaqe 127.45km2 dhe popullsi 8968 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Yerville aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]