Kantoni Dieppe-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Dieppe-Est
Canton de Dieppe-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Dieppe
Kryeqëndra Dieppe
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 19.555 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7614

Kantoni Dieppe-Est (frëngjisht: Canton de Dieppe-Est) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Dieppe. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 19555 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Dieppe-Est aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]