Kantoni Le Havre-2

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Le Havre-2
Canton du Havre-2
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Le Havre
Kryeqëndra Le Havre
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°30′V 0°07′L / 49.50°V 0.12°L / 49.50; 0.12 (Kantoni Le Havre-2)Koordinatat: 49°30′V 0°07′L / 49.50°V 0.12°L / 49.50; 0.12 (Kantoni Le Havre-2)
Lartësia 0 - 105 m (n.n.d)
Popullsia 24.154 banorë (2012)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
 •  ora verore +2
Prefiksi 0235
Kodi statistikor INSEE 7629

Kantoni Le Havre-2 (frëngjisht: Canton du Havre-2) ishte një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit ishte Le Havre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 24154 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Le Havre-2 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Komunë Popullsia Vit Sipërfaqja km² Dendësia Kodi INSEE Kodi Postar
Le Havre (pjesë) 24154 (2012) –  –  ban./km² 76351 76600

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]