Kantoni Neufchâtel-en-Bray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Neufchâtel-en-Bray
Canton de Neufchâtel-en-Bray
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Dieppe
Kryeqëndra Neufchâtel-en-Bray
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 233,44 km2
Popullsia 11.428 banorë 1999
Dendësia 48,95 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7638

Kantoni Neufchâtel-en-Bray (frëngjisht: Canton de Neufchâtel-en-Bray) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Neufchâtel-en-Bray. Ka sipërfaqe 233.44km2 dhe popullsi 11428 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Neufchâtel-en-Bray aktualisht përbëhet nga 23 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]