Kantoni Forges-les-Eaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Forges-les-Eaux
Canton de Forges-les-Eaux
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Dieppe
Kryeqëndra Forges-les-Eaux
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 230,63 km2
Popullsia 10.340 banorë 1999
Dendësia 44,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7623

Kantoni Forges-les-Eaux (frëngjisht: Canton de Forges-les-Eaux) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Forges-les-Eaux. Ka sipërfaqe 230.63km2 dhe popullsi 10340 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Forges-les-Eaux aktualisht përbëhet nga 21 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]