Kantoni Notre-Dame-de-Bondeville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Notre-Dame-de-Bondeville
Canton de Notre-Dame-de-Bondeville
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Rouen
Kryeqëndra Notre-Dame-de-Bondeville
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 83,87 km2
Popullsia 26.273 banorë 1999
Dendësia 313,26 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7666

Kantoni Notre-Dame-de-Bondeville (frëngjisht: Canton de Notre-Dame-de-Bondeville) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Notre-Dame-de-Bondeville. Ka sipërfaqe 83.87km2 dhe popullsi 26273 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Notre-Dame-de-Bondeville aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]