Kantoni Mont-Saint-Aignan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Mont-Saint-Aignan
Canton de Mont-Saint-Aignan
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Haute-Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Rouen
Kryeqëndra Mont-Saint-Aignan
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 11,1 km2
Popullsia 30.250 banorë 2008
Dendësia 2.725,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 7665

Kantoni Mont-Saint-Aignan (frëngjisht: Canton de Mont-Saint-Aignan) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Mont-Saint-Aignan. Ka sipërfaqe 11.1km2 dhe popullsi 30250 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Mont-Saint-Aignan aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]