Kantoni Le Havre-4

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Le Havre-4
Canton du Havre-4
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Arrondissement Le Havre
Kryeqëndra Le Havre
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°30′V 0°07′L / 49.5°V 0.12°L / 49.5; 0.12 (Kantoni Le Havre-4)Koordinatat: 49°30′V 0°07′L / 49.5°V 0.12°L / 49.5; 0.12 (Kantoni Le Havre-4)
Lartësia 0 - 105 m (n.n.d)
Popullsia 15.945 banorë (2012)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
 •  ora verore +2
Prefiksi 0235
Kodi statistikor INSEE 7631

Kantoni Le Havre-4 (frëngjisht: Canton du Havre-4) ishte një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit ishte Le Havre. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 15945 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Le Havre-4 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Komunë Popullsia Vit Sipërfaqja km² Dendësia Kodi INSEE Kodi Postar
Le Havre (pjesë) 15945 (2012) –  –  ban./km² 76351 76600

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]